A

A

A

Bigos poligonowy

Bigos-Poligonowy.jpgZa Waszym podszeptem otwieramy nową rubrykę „Bigos poligonowy”. Będziemy do niej wkładać przysyłane nam przez Was drobiazgi, ciekawostki, skrawki i ścinki. Potem to zamieszamy. Każdy chyba wie, jak się robi bigos wojskowy. Smacznego!

Trzeciego nikt nie dopił?

Winko

Dzisiejszy bigos poligonowy jest zrobiony na winie (bardzo mocnym i jabłkowym), zamieszany mieczem samurajskim i doprawiony rymami, niekoniecznie wyszukanymi. Smacznego.

Kto rymuje, ten nie truje

Kolejne rymy

Jak mawiał Jan Sobieski, wiosna to pobór królewski... Ta rymowanką przysłana nam do „Bigosu poligonowego” przez niezawodnego Marcina otwieramy nowy rozdział zabawnych wierszyków wojskowych. Zaczynamy je rzecz jasna o tych o wiośnie.

Wpadła fala w garnek

BANIAK-chudy.jpg

A dziś do naszego bigosu poligonowego wrzucamy – niczym dłuuuuugą, smaczną, swojską kiełbasę – falę, własnoręcznie wykonaną przez jednego z żołnierzy naszej portalowej armii. To były czasy, jak się wojsko nudziło... (żart). No to, smacznego!

Rymy wiosenne, frywolne

Poezja

Lepiej tańczyć z panną w ciąży niż pić wódkę z podchorążym – napisał nam Łukasz Górecki. A potem dodał szereg rymowanek, za które MON powinien odznaczyć ich autorów, Jeśli oczywiście udałoby się ich ustalić.

Wiosenne rymy dla mamy i dziewczyny

Bigos poligonowy

Wiosna czai się w powietrzu i nastraja ludzi poetycko. To pewnie dlatego upomnieliście się w listach o nową porcję bigosu poligonowego w postaci wojskowych wierszyków. Mieliśmy jeszcze zimowy zapas Łukasza Góreckiego. Upichciliśmy z tego całkiem smaczne danie.

Walentynkowy garnek rymów

Walentynkowy bigos

Co prawda do „walentynek” jeszcze sporo dni, ale już dziś rzucamy Wam w naszym „Bigosie poligonowym” garść miłosno-frywolnych rymów, jakie zrodziły się w głowach polskich żołnierzy przez dziesięciolecia. Niech Was nastroją miłośnie. Dlaczego? Czytajcie.

Opowiedz nam swoją:
śmieszną,
odjechaną,
niebezpieczną...
czytaj więcej

Nasza trybuna honorowa
Kto ważny odbiera nasze defilady
czytaj więcej

I Ty możesz awansować, dostać order lub pochwałę przed frontem oddziału
czytaj więcej

Na chustę
Na "godzinę piątą"
Na przystojniaka WP
Konkurs kibica
czytaj więcej