A

A

A

Nasi misjonarze

NASI MISJONARZE to rubryka dedykowana polskim żołnierzom na misjach: tych stabilizacyjnych, tych humanitarnych, tych rozjemczych. Tych obecnych, ale i byłych. Jakkolwiek je zwać, jeździ się na nie pod bronią, bo są na ogół niczym innym jak normalną wojną.
Zamieszczajcie tu swoje zdjęcia z misji, swoje opowieści, swoje opinie. Jak? Klikając na menu obok.

 

Strzępy hydraulika, czyli oto jest wojna

NASI-misjonarze_small.jpg

Gdy kilka tygodni temu wzniecono wokół naszego portalu medialną wrzawę za to, że opublikowaliśmy krwawe zdjęcia z wojny w Iraku, dwaj autorzy „Gazety Wyborczej” zbierali materiał do swego reportażu o najbardziej krwawej bitwie polskich żołnierzy od II wojny światowej. Nasze foty to przy ich relacji pikuś.

Jak szeregowy Leńczyk na Araba szedł

nasi-misjonarze-obrobione.JPG

Ukazała się głośna powieść Władysława Zdanowicza pt. „Misjonarze z Dywanowa. Polski Szwejk na misji w Iraku”. Podobno robi furorę w kręgach polskiego wojska. Nie dziwimy się, bo dobrze się ją czyta. Dzięki uprzejmości autora publikujemy dziś fragment książki. Kolejny – jeszcze mocniej naerotyzowany!!! - niebawem w rubryce „Sex & brom”

Kto zajumał koła?

Rosomak-big.jpg

Zawierucha medialna wokół drastycznych zdjęć na naszym portalu pchnęła Was do przysyłania nam fotograficznych dowodów na kolejne kontrowersje na misjach. Chcemy być bardziej portalem szwejowsko-humorystycznym, ale czasami możemy wypełnić się obywatelską troską aż po uszy, czemu nie?

Polka, co się kulom nie kłania

grodzka1.JPG

Przez wiele lat była położną, a wojnę oglądała tylko w telewizorze lub w kinie. Gdy w kwietniu 2004 roku, trochę z przypadku, została żołnierzem 2 Szpitala Operacji Pokojowych, nawet nie przypuszczała, że kiedyś dostanie tytuł „Najodważniejszej Polki 2007 roku”

Zginął kolejny żołnierz

Talib-i-granat.jpg

Na podłożonej przez terrorystów minie zginął ppor. Robert Marczewski. Jednocześnie obrońcy praw człowieka oskarżyli po raz kolejny Polskę, że potajemnie więzi na swym terytorium islamskich terrorystów. Absurd? I to jaki!

Opowiedz nam swoją:
śmieszną,
odjechaną,
niebezpieczną...
czytaj więcej

Nasza trybuna honorowa
Kto ważny odbiera nasze defilady
czytaj więcej

I Ty możesz awansować, dostać order lub pochwałę przed frontem oddziału
czytaj więcej

Na chustę
Na "godzinę piątą"
Na przystojniaka WP
Konkurs kibica
czytaj więcej